KMG
SK   EN   CZ

 

Partnerská zóna

Esomar

Quirks

Nelze zobrazit. Pros? nainstalujte si Flash plugin.

Rekrutant

Regrutácia účastníkov skupinovej diskusie

Na skupinové diskusie (FGD, Focus Group Discussion) sú respondenti pozvaní. Spolupracovník, ktorý vyberá a pozýva respondentov na skupinové diskusie, sa nazýva regrutant a jeho činnosť sa nazýva regrutácia. Podrobné metodické pokyny a zásady vyhľadávania a výberu respondentov sú regrutantovi oznámené pri prihlasovaní sa do projektu, keďže väčšina diskusií sa značne líši.

Pred každým výskumom sa regrutanti zúčastňujú školenia /briefingu/. V niektorých prípadoch býva briefing telefonický.
Na briefingu sa regrutant dozvie podrobnosti o konkrétnom projekte – tému diskusie, cieľovú skupinu respondentov, kedy a ako má vyhľadávať cieľové osoby, príp. ďalšie podmienky.

Pretože potrebujeme mať pri regrutácii čo najrýchlejší a najbližší kontakt s anketármi, vyberáme len takých, s ktorými sa môžeme spojiť telefonicky. Ideálne je, ak má regrutant mobilný telefón a e-mail.

Regrutant sa obvykle dozvie o svojej úlohe 3 dni až týždeň pred začiatkom prvej skupinovej diskusie. Priemerná doba na regrutáciu sú 3 dni. Priemerný výkon jedného regrutanta je cca 10 respondentov

Regrutant môže regrutovať účastníkov aj do iných typov projektov ako sú FGD, napr. hĺbkové rozhovory, štúdiové testy / in-hall tests a podobne.

Podmienky pre výber účastníkov skupinovej diskusie

  1. Účastníci skupinovej diskusie sa nesmú navzájom poznať.
    Túto podmienku je potrebné v každom prípade dodržať! Ľudia, ktorí sa poznajú, majú často podobné názory, prípadne sa boja pred známymi vysloviť iný názor, aby sa nestrápnili, alebo aby nevyslovili názor, s ktorým by mohol známy nesúhlasiť.
    Nedodržanie tejto základnej podmienky je dôvodom pre nezaplatenie odmeny za regrutáciu.
  2. Účastník skupinového rozhovoru ani nikto z jeho rodiny nesmie byť zamestnancom nejakej výskumnej alebo reklamnej agentúry, taktiež nesmie pracovať v odbore, ktorý súvisí s témou výskumu (ak nie je uvedené inak).
  3. Každý účastník sa môže skupinového rozhovoru zúčastniť maximálne jedenkrát za polrok (ak nie je uvedené inak).

V prípade Vášho vážneho záujmu o externú spoluprácu s nami v pozícii REGRUTANT, , prosím, vyplňte a odošlite nasledujúci elektronický formulár.

Po jeho prijatí Vás budeme obratom kontaktovať a dohodneme s Vami ďalšie náležitosti vzájomnej spolupráce.DOTAZNÍK PRE ZÁUJEMCOV O REGRUTOVANIE*

*

*

*

*

*

*

*

*

*

Doterajšia prax a skúsenosti s regrutáciou na FGD a do podobných typov projektov

ako dlho / koľko rokov už regrutujete:

počet absolvovaných regrutácií (odhadom):

referencie (pre akú agentúru / spoločnosť regrutujete):

Špecifické vedomosti a schopnosti

Pokiaľ máte nejaké špecifické vedomosti a schopnosti alebo nejaké iné možnosti, ktoré môžete v spolupráci s nami využiť, uveďte ich prosím tu.


* Povinné položky

späť hore

web by (c) 2006 INET